Bushkolaj: Operacion i ndërlikuar, nëse nuk ka drejtësi ka vetëgjyqësi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Elkier Bushkolaj tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se dëshmitë e Tafanit kanë fundosur emrat e të fortëve të krimit.

Për prokuroren Musabelliu, gazetari tregoi se e kanë ndjekur vazhdimisht, i kanë fotografuar fëmijët, burrin, zyrën e punës së saj dhe të bashkëshortit. Madje të gjithë fotot ja nisnin dhe Musabelliut dhe burrit të saj.

“Kanë vepruar si një grup i strukturuar kriminal që ka pasur një bazë të gjerë në Tiranë. Ishte pikërisht kjo bazë në Tiranë që çoi në zbardhjen e shumë ngjarjeve kriminale pasi aty u gjetën gjurmë të Tafanit pas grabitjes së një pike këmbimi në zonën e Astirit. Ka vepruar si një grup i mirëfilltë i strukturuar kriminal që kishin dhe financa. Kanë ndjekur hap pas hapi të dy prokurorët. Duhet të themi dhe një fakt tjetër se prokurorja e Lushnjës është e përjashtuar nga vetingu, pra nuk e di nëse gjatë kësaj periudhe ka ushtruar profesionin e avokatit,” – u shpreh Bushkolaj.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë

Sot shënohet Dita Kombëtare e Rinisë. Më 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë...

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...

TË FUNDIT

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë

Sot shënohet Dita Kombëtare e Rinisë. Më 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë...

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...

Protestat e opozitës, Lela: Nuk i është vënë zjarri Kuvendit, është një shkëndijë

Drejtori i Komunikimit në PD, Alfred Lela është përplasur me deputeten socialiste Pranvera Resulaj lidhur me aksionin opozitar. I ftuar në Now me Erla Mëhillin...

Arian Çani zbulon skenarin: Rama po bën atë që duhet, do të “rrokullisej” nëse…

Gazetari Arian Çani tha në “Now me Erla Mëhillin”, se në situatën ku ndodhet kuvendi kryeministri Rama nuk mund të tërhiqet. Ai tha se në...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×