English

Çani: Meloni i ka kërkuar Ramës mbështetje nga 200.000 shqiptarë që votojnë në Itali

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronws Albania se kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni i ka kërkuar kryeministrit shqiptar Edi Rama mbështetje nga 200.000 shqiptarët me të drejtë vote në Itali.

- Advertisement -

“Votojnë rreth 200 mijë shqiptarë që kryesisht ndodhen në zona të majta si në qendër të Italisë, në Toskana, Umbra, Marke. Presion marketingu dhe elektoral është ky nga Rama; i thotë Melonit

kjo që ndodhi, ata shqiptarët që janë atje, që nuk janë pak, nëse janë 200 mijë vota, edhe pse italia janë miliona, po pse mos kalojnë edhe këto se janë në zgjedhje ata. Këta nga pushteti bien vetëm me vota, në Itali, në Shqipëri aq më keq akoma nuk bien me vota”, tha Çani.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×