English

Çani: Prapaskenat në Kuvend, pse u tërhoq Basha nga amnistia

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

PS tërhoqi nga votimi sot në parlament projektligjin për amnistinë penale.

- Advertisement -

Amnistia gjatë ditëve të fundit shkak përplasje mes mazhorancës dhe opozitës për shkak të një amendamenti që përfshihet ulje dënimi edhe për persona të dënuar nga GJKKO për shpërdorim detyre dhe korrupsion.

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Lulzim Basha u tregua lojtar duke u futur në pazar me kryeministri Rama për amnistinë.

“Basha u bë lojtar, mbajti të njëjtin diskur që mbajnë kundërshtarët e tij brenda partisë, por shtoi… në një farë mënyrë filloi pazarin Basha. E dëgjuat çfarë tha, ka me dhjetëra të burgosur nga mitingjet, pra o do bëhet për të gjithë o s’do bëhet për asnjë. Basha në një farë mënyre hodhi edhe ai një zar sot, filloi loja. Problemi është, ama a do pranojë, e ka jetike ai këtë amnisti aq sa t’i lëshojë Bashës”, tha Çani.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×