Shqipëri

Shqipëri

Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës më 15 maj pas asimilimit të PD-së

Gazetari Reldar Deda deklaroi se ish kryeministri Sali Berisha ka një skenar pas humbjes së zgjedhjeve lokale të 14 majit. Në emisionin "Now" në Euronews...

“I tha Rama do kandidoni si Çeço”, Paloka: Hilja e Alibeajt për të na prishur punë

Deputeti i PD-së Edi Paloka është shprehur se Enkelejd Alibeaj ka marrë urdhër nga kreu i qeverisë Edi Rama që të futet në zgjedhje. Në...

Edi Paloka ironizon Alibeajn: Në 3 muaj nuk gjete dot kandidatë

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka thotë se në 3 muaj, Enkelejd Alibeaj nuk gjeti dot kandidatë për zgjedhjet lokale të 14 majit. Në emisionin...

Shabani: Pse nuk nxora kandidat përballë Këlliçit, Veliajt dhe Qorit

Kreu i Nismës “Thurje” Endri Shabani tregoi për emisionin “Now” në Euronews Albania se përse nuk nxori kandidat për kryetar bashkie në Tiranë. Ai tha...

“Absurde”, gazetari ‘godet’ Alibeajn: Iu ngjall oreksi, po lini logon e PD në sirtar

Gazetari Reldar Deda ka komentuar situatën brenda PD-së. I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, ai e konsideroi absurd faktin që në disa qarqe...

Skenari i Andi Bushatit: Alibeaj do i japë Ramës komisionerët

Analisti Andi Bushati thotë se Partia Demokratike, me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn, nuk mund të ketë komisionerë nëse nuk nxjerr as 13 e...

A do rikthejë Alibeaj 1 mln euro që mori nga KQZ? Ledio Braho skanon situatën

Avokati Ledio Braho foli në lidhje me zgjedhjet e 14 majit dhe me buxhetin që u jepet partive për fushatën. I ftuar në emisionin ‘Now’...

A do të ketë pajtim mes shqiptarëve të Kosovës dhe serbëve? Përgjigjet diplomati

Diplomati gjerman, Joakim Ryker tha për “Balkan Talks” në Euronews Albania se është i nevojshëm pajtimi mes shqiptarëve të Kosovës dhe serbëve. “Është absolutisht i...

Diplomati gjerman: Ja kur do ta njohin Kosovën 5 vendet e BE-së

Diplomati gjerman, Joakim Ryker tha për “Balkan Talks” në Euronews Albania se në momentin që marrëdhëniet Kosovë-Serbi do të normalizohen, atëherë do të bëhet...