English

“Çdo libër i shenjtë s’mund të përdhoset!”, Gurra: Djegia e Kuranit jashtë logjike

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-myftiu i Tiranës Ylli Gurra ka komentuar djegien e Kuranit në Suedi në ditën e Kurban Bajramit.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se djegia e Kuranit ishte jashtë logjike.

Më tej ai tha se librat e shenjtë nuk mund të përdhosen.

“Kjo është e dënueshme, nuk gjen pranim jo vetëm  në pjesën besimtare por dhe nga pjesa qytetar. Është jashtë çdo përpilimi apo sajimi i intelektit. Janë të shenjtë dhe gjejnë zbatueshmëri nga qindra qytetarë të botës.  Kjo është e papranueshme. Gjen dënim jo vetëm nga korniza e të gjithë besimtarëve por dhe në aspektin qytetarë. Reagimet e miliona njerëzve janë në të njëjtën linjë. Ka një rritje të personave anti-islam në botë”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?