Euronews Weekend Eksiola Shehu

Euronews Weekend Eksiola Shehu

“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi

Skulptori Gëzim Muriqi ka sjellë veprën e  tij më të fundit, ai ka bërë një skulpturë gjigande të heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeut. Sipas...

“Kurti mik i posaçëm, Vuçiç vëllai nga Beogradi!” Analisti: Rama shkon më mirë me…

Analisti Nexhmedin Spahiu ka komentuar takimin e kreut të qeverisë së Kosovës Albin Kurti me homologun shqiptar Edi Rama ditën e sotme në Tiranë. Në...

“Vila në emrin e shoqes së së ish-gruas”, gazetarja: Ka dyshime se janë të Ahmetaj

Gazetarja Glidona Daci tha se vilat e sekuestruara njëra në emrin e shoqes së ish gruas dhe tjetra në emrin e bashkëjetueses, mund të...

‘Qindra shqiptarë të zhdukur në Britani’, Kuçana: Rama në Londër duhej të adresonte…

Gazetari në Londër Petrit Kuçana komentoi vizitën e kreut të qeverisë Edi Rama në Londër ku takoi homologun e tij britanik Rishi Sunak. Në një...

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

“Asnjë koment për PD!”, Besjan Ajazi: Qytetarët e kanë të qartë kush punon për ta

Kandidati socialist për bashkinë e Gramshit Besjan Ajazi tha për Euronews Albania se ai nuk ka asnjë komet për të bërë rreth kundërshtarit politik,...

“Kandidimi, nder dhe vlerësim!” Besjan Ajazi: Mbështetjen e PS do ta kthej në punë

Deputeti socialist  Besjan Ajazi do të lërë të hënën mandatin e deputetit në mënyrë që të vazhdojë punën e tij për fushatën elektorale. Ajazi...

Çerekfinalet e Champions League, Baku: Man City-Bayern, finale e parakohshme

“Një finale e parakohëshme”, kështu e ka cilësuar gazetari Ervin Baku përballjen e Bajern Mynihut me Manchester City-n. Ndeshja mes dy skuardave u caktua...

“Kurti nuk kishte mundësi të refuzonte!” Analisti: Ai është rritur me Asociacionin

Analisti Dorajet Imeri tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk ka pasur më mundësi të refuzonte marrëveshjen Kosovë-Serbi. Edhe pse nuk është firmosur...