English

Euronews Weekend Eksiola Shehu

Euronews Weekend Eksiola Shehu

“Merre ose lëre”- Eksperti: Çfarë do të thotë për Ballkanin nëse rikthehet Trump

Eksperti i sigurisë Adrian Shtuni ishte këtë të enjte i ftuar në një intervistë për Euronews Albania ku tha se nëse Donald Trump do...

Mësuesit paralajmërojnë protesta, Mehmeti: Skllevër të shtetit! SMIP, për t’i lodhur

Pedagogu Ndriçim Mehmeti është shprehur se mësuesit në Shqipëri janë skllevër të shtetit. Komentet Mehmeti i bëri në Euronews Albania, ku komentoi paralajmërimet e mësuesve...

“SHBA dhe Europa s’duhet t’i besojnë Serbisë”, Sinani: Mund të importojë luftëra…

Pedagogu Arsim Sinani ishte këtë të diel i ftuar në Euronews Albania ku tha se SHBA, dhe Europa nuk duhet të besojnë Serbinë. Ai tha...

Dardha plot me turistë, akulli në rrugë shkakton probleme me qarkullimin

Ndërsa bora i jep një pamje përrallore Dardhës në Korçë, ajo shton rrezikun për automjetet. Shumë turistë të cilët janë nisur për të kaluar...

“Kosova ka nevojë për SHBA”, Andoni: Tirana ta ndihmojë me të gjitha kapacitetet

Analisti Ben Andoni tha  në një intervistë për Euronews Albania se Kosova gjendet në një moment shumë të vështirë që pas demaskimit të sulmit...

“Bojkoti s’na penalizon në studime”, studenti: Patëm ndërprerje edhe gjatë COVID

Zini Veleshnja, student mjekësie, tha në një intervistë për Euronews Albania se studentët e mjekësisë janë të vendosur t’i shkojnë në fund nismë së...

”Rama nuk është argat i Vuçiç”, Xhaferaj: Doli nga Open Balkan që të ruante karrigen

Deputeti i Partisë Demokratike, Ferdinad Xhaferaj tha në një intervistë për Euronews Albania se ndryshimi i vazhdueshëm i qëndrimeve të kryeministrit Edi Rama në...

Drafti për amnistinë e të dënuarve/ Gazetari Eni Ferhati tregon se kush përfiton

Gazetari Eni Ferhati ishte këtë të diel i ftuar në një intervistë për Euronews Albania për të folur rreth draftit të qeverisë për amnistinë...

Paralajmërohen përjashtime? Koduzi: Të bëhet ndarje e qartë me deputetët e Berishës

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Gazment Koduzi ishte këtë të diel i ftuar në Euronews Albania ku tha se ka ardhur koha që...