Celibashi: Kërkuam verifikim të thelluar për 10 kandidatë për kryetar bashkie

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi tha të martën se është kërkuar verifikim i thelluar për 10 kandidatë për kryetar bashkie dhe 28 kandidatë për anëtarë të këshillit bashkiak.

“Janë 10 kandidatë për kryetar bashkie dhe 28 kandidatë për anëtar të këshillit bashkiak të cilët janë dërguar për hetim të thelluar. Kandidatët janë të bashkisë Kuçovë, Mallakastër, Krujë, Devoll, Vau Dejës, Shijak, Himarë, Kukës, Has, Devoll. Janë 28 kandidatë për anëtarë këshilli bashkiak nga 23 763 në total që janë dërguar për hetim të thelluar. Sipas detyrimit që ka KQZ i ka bërë publikë formularët e kandidatëve. Për hetim të thelluar janë dërguar anëtarët për këshill bashkiak në Mirditë, Shijak, Pukë, Gramsh, Kuçovë, Tiranë, Shkodër, Kuçovë, Bulqizë, Dibër, Fushë Arrës, Vlorë”, tha Celibashi.

Kreu i KQZ theksoi se votimi përmes pajisjeve elektronike është 100 për qind i sigurt dhe kushdo që propagandon të kundërtën është spekulant politik dhe shkelës i ligjit penal.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Arrestimi i Gëzim Çelës në Kosovë, reagon ministri Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas arrestimit në Kosovë të Gëzim Çëlës, i cili njihej edhe si “baroni” i Fushë Kuqes. Përmes një...

Kush është baroni i drogës, dalin fotot si ka ndryshuar Gëzim Çela

Gëzim Çela, i cili njihet si baroni i Fushë-Kuqes, është arrestuar në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të policisë së shtetit. Çela akuzohet për...

“Do t’u presim dy gishtat”-Budina: Kërcënimi që na bënë në protestat e dhjetorit ’90

Rezgjizori Edmond Budina është shprehur se Ramiz Alia i ka kërcënuar iniciatorët për pluralizëm politik e demokraci në atë kohë, dukë thënë se “do...

TË FUNDIT

Arrestimi i Gëzim Çelës në Kosovë, reagon ministri Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas arrestimit në Kosovë të Gëzim Çëlës, i cili njihej edhe si “baroni” i Fushë Kuqes. Përmes një...

Kush është baroni i drogës, dalin fotot si ka ndryshuar Gëzim Çela

Gëzim Çela, i cili njihet si baroni i Fushë-Kuqes, është arrestuar në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të policisë së shtetit. Çela akuzohet për...

“Do t’u presim dy gishtat”-Budina: Kërcënimi që na bënë në protestat e dhjetorit ’90

Rezgjizori Edmond Budina është shprehur se Ramiz Alia i ka kërcënuar iniciatorët për pluralizëm politik e demokraci në atë kohë, dukë thënë se “do...

Shfaqja “7 minuta”, drama që bëri bashkë 11 aktore të jashtëzakonshme

Njëmbëdhjetë gra në mëshirën e frikës së humbjes së punës, detyrohen të bëjnë një përpjekje heroike arsyetimi për të mos iu nënshtruar ligjit të...

“S’kishe ç’të haje”, rrëfimi i Mulaj: Katastrofa që çoi në lëvizjen studentore

Vladimir Mulaj, avokat dhe ish-student i Dhjetorit të vitit 90’ tregoi në një intervistë për Euronews Albania më shumë rreth katastrofës që çoi në...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×