“Çfarë do i bëjë prokuroria ‘Rrumit’?”Cakrani: Akuza për të s’është subjekt i SPAK

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Kujtim Cakrani tha se akuza për Aleksandër Laho i njohur si “Rrumi i Shijakut”, nuk është fare subjekt i SPAK.

I ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania ai tha se si ‘Rrumi’ ka dhe shumë të tjerë që nëpërmjet dokumenteve të falsifikuara dhe kërcënimeve kanë marrë shumë hektarë tokë në zonën bregdetare.

Më tej ai shtoi se “Rrumi” mund të dënohet për falsifikim dokumentesh, ndërsa shtoi se ai nuk është zyrtar që të bëjë korrupsion.

- Advertisement -

“E di sa “Rrumë” ka në të gjithë zonën bregdetare , pafund. Janë me emra dhe mbiemra. Nëse Rrumi ka marrë 40 hektarë, ka të tjerë në Vlorë, Lushnje, Sarandë, që kanë marrë shumë herë toka me shumë me atë të dokumenteve falso, kërcënimeve. Ke në Fier pafund. Çfarë do ti bëj prokuroria Rrumit? Do ta dënojë për falsifikim?

E shumta që mund ta dënojë për falsifikim dhe korrupsion. Rrumi nuk bën korrupsion sepse nuk është zyrtar që të bëjë korrupsion. Akuza për Rrumin nuk është subjekt fare i SPAK”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×