Çfarë po ndodh në komunat e veriut? Gazetari Gjoci: Ndërtesa janë të boshatisura…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Kosovë Gjoci, në një lidhje direkte për Euronews Albania, tregoi se si është situata në katër komunat në veri të Kosovës. Ai tha se ndërtesat komunale janë të braktisura pasi të gjithë punonjësit e administratës kanë dhënë dorëheqjet në mënyrë kolektive.

Gjithashtu ai shtoi se me largimin e zyrtarëve serbë dhe punonjësve të administratës në këto zyra nuk ka asnjë administrim zyrtar.

“Në këto objekte nuk është askush, është policia e Kosovës që po qëndron në këto ndërtesa duke qenë se shpesh herë paraqitja e tyre nëpër rrugë, krijon një reagim  të menjëhershëm. Pak a shumë kështu është situata në Zveçan, e dimë që në Leposaviç ka qenë  kryetari  i komunës që ka ndejtur për ditë të tëra brenda dhe nuk dihet nëse doli apo jo.

- Advertisement -

Realisht punonjësit e administratës që i kemi parë të premten duke nënshkruar, kanë qenë punonjës të administratës dhe fakti që ata dhanë dorëheqjen në mënyrë kolektive duke përfshirë edhe administratën, atëherë i bie që aty nuk ka punonjës.

Me dorëheqjen e zyrtarëve serbë atje, kryetarëve, gjyqtarëve dhe policëve, realisht në veri nuk ka as një administrim legal shtetëror. Këtu është problemi, por normalisht këta e shfrytëzojnë edhe për një formë “show””,-tha Kosovë Gjoci.

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mentor Kikia zbulon skemën: Paraja e ngrirë në Tiranë që s’po kontrollohet dot

Gazetari Mentor Kikia foli në “Now me Erla Mëhillin” për taksat që vilen nga qeveria si dhe për çmimet e pronave në Tiranë, ku...

‘Ke 20 vjet që veç flet’, Arlind Qori i kthehet ndërtuesve: Shkatërruat Tiranën

Kreu i lëvizjes Bashkë, Arlind Qori debatoi në emisionin Now në Euronews Albania me kreun e shoqatës së ndërtuesve, Erjon Harizi lidhur me numrin...

Paralajmëron Harizi: Apartamentet në Tiranë do shiten 15 mijë euro më shumë

Kreu i shoqatës së ndërtuesve, Erjon Harizi tha në “Now me Erla Mëhillin” se apartamentet në Tiranë do të shiten 15 mijë euro më...

TË FUNDIT

Mentor Kikia zbulon skemën: Paraja e ngrirë në Tiranë që s’po kontrollohet dot

Gazetari Mentor Kikia foli në “Now me Erla Mëhillin” për taksat që vilen nga qeveria si dhe për çmimet e pronave në Tiranë, ku...

‘Ke 20 vjet që veç flet’, Arlind Qori i kthehet ndërtuesve: Shkatërruat Tiranën

Kreu i lëvizjes Bashkë, Arlind Qori debatoi në emisionin Now në Euronews Albania me kreun e shoqatës së ndërtuesve, Erjon Harizi lidhur me numrin...

Paralajmëron Harizi: Apartamentet në Tiranë do shiten 15 mijë euro më shumë

Kreu i shoqatës së ndërtuesve, Erjon Harizi tha në “Now me Erla Mëhillin” se apartamentet në Tiranë do të shiten 15 mijë euro më...

Kreu i ndërtuesve: Shkoi 3000-4000 euro m2 i apartamentit në ish-Bllok

Kreu i shoqatës së ndërtuesve Erjon Harizi tha në emisionin Now në Euronews Albania se çmimi i apartamenteve në zonën e ish-Bllokut ka arritur...

Deputeti i PDK-së sulmon Lajçak e Borrell: Heshtën para Kosovës!

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj tha në një intervistë për Euroneës Albania se Miroslav Lajçak dhe Joseph Borrell heshtën para Kosovës. Ai...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×