Cili do ishte trajneri ideal për Kombëtaren? Flet Ansi Agolli

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-futbollisti i Kombëtares, Ansi Agolli thotë se trajneri ideal, do të ishte ai i cili do e dërgonte ekipin kuqezi në kampionatin e ardhshëm evropian.

Në një intervistë për Euronews Albania, Agolli u shpreh se është e rëndësishme që Kombëtarja të ketë një trajner me eksperiencë dhe që punon mirë taktikisht.

“Trajneri ideal është ai që e çon ekipin në Evropianin e ardhshëm. Që të kesh sukes, duhen shumë komponentë dhe një nga komponentët kryesorë është trjaneri. Rruga më e mirë është që të kemi një trajner të mirë, të punojë taktikisht, të punojë sidomos me video.

- Advertisement -

Është një specifik tjetër të jesh trajner i Kombëtares, duhet trajner me eksperiencë. Ndoshta, këto vitet e fundit ka influencuar me këto trajnerë që janë pak të mëdhenj në moshë, por që kanë eksperiencë”, theksoi ai.

40-vjeçari, Ansi Agolli aktualisht aktivizohet me skuadrën e New York Cosmos në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Orban: Ratifikimi i anëtarësimit të Suedisë në NATO nuk është urgjente

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, tha para Parlamentit të shtetit të tij të hënën se ratifikimi i anëtarësimit të Suedisë në NATO nuk është...

“Po të ishte vrarë polic i KFOR?”/Abilekaj: Si po tenton Vuçiç të bëjë Serbi në veri

Gazetari Enton Abilekaj tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po tenton të bëjë Serbi në veri...

Plagoset Milan Radojiçiç? Idro Seferi rrëfen detajet nga Beogradi

Një media boshnjake, Istraga.ba shkruan se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç është një nga të plagosurit e sulmit terrorist në Kosovë. Gazetari Idro Seferi raportoi...

TË FUNDIT

Orban: Ratifikimi i anëtarësimit të Suedisë në NATO nuk është urgjente

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, tha para Parlamentit të shtetit të tij të hënën se ratifikimi i anëtarësimit të Suedisë në NATO nuk është...

“Po të ishte vrarë polic i KFOR?”/Abilekaj: Si po tenton Vuçiç të bëjë Serbi në veri

Gazetari Enton Abilekaj tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po tenton të bëjë Serbi në veri...

Plagoset Milan Radojiçiç? Idro Seferi rrëfen detajet nga Beogradi

Një media boshnjake, Istraga.ba shkruan se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç është një nga të plagosurit e sulmit terrorist në Kosovë. Gazetari Idro Seferi raportoi...

Ditmir Bushati: Qeveria shqiptare duhet ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati u tregua kritik lidhur me qëndrimin e Tiranës zyrtare ndaj Kosovës. Në emisionin Now në Euronews Albania Bushati bëri thirrje...

Samiti global i reduktimit të dëmeve nga duhani, ekspertët: Të rifreskohen politikat

Ekspertë të shëndetit publik nga 30 vende të botës janë mbledhur këtë të hënë në Athinë, ku po mbahet Samiti i 6-të i organizuar...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×