English

Daçiç: Mungova në foton familjare të ministerialit prej flamurit të Kosovës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka refuzuar të jetë pjesë e fotos familjare me ministrat e Jashtëm të Ballkanit Perëndimor dhe disa ministra të Bashkimit Europian.

- Advertisement -

Ai tregoi për gazetarët se shkak për këtë është bërë flamuri i Kosovës ne sfond, pas shpinës së ministrave.

Ministeriali mbahet këtë të premte në Tiranë dhe i paraprin samitit të Procesit të Berlinit më 16 Tetor në kryeqytet.

Takimi i sotëm do të drejtohet nga ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli HasanI.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?