English

Shqipëria del nga lista gri e pastrimit të parave, reagon Prokuroria e Përgjithshme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prokuroria e Përgjithshme në Shqipëri, përshëndeti vendimin e FATF (Financial Action Task Force) për nxjerrjen e Shqipërisë nga lista gri e pastrimit të parave.

- Advertisement -

Përmes një postimi në faqen zyrtare në platformën “X”, Prokuroria e Përgjithshme, shkruan se ky vendim i FATF është dhe produkt i zbatimit të strategjisë së hartuar prej saj në vitin 2020.

Kontributin kryesor në këtë luftë sipas Prokurorisë së Përgjithshme e kanë dhënë seksionet e Posaçme në 7 prokuroritë e kryesore të vendit.

“Shqipëria del nga lista gri e pastrimit të parave, fryt ky edhe i një kontributi thelbësor të seksioneve të posaçme në 7 prokuroritë kryesore të vendit, ngritur në kuadër të zbatimit të strategjisë së hartuar nga Prokuroria e Përgjithshme në vitin 2020 për të luftuar fenomenin”, njofton Prokuroria e Përgjithshme.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?