English

Dalja nga monitorimi i KiE| Majko: Vendimi tregues! Basha: Do e dëgjoni krismën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Raporti i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës për daljen e Shqipërisë nga lista e vendeve nën monitorim ishte shkak i replikave në parlament mes deputetit socialist Pandeli Majko dhe kryetarit të partisë demokratike, Lulzim Basha.

- Advertisement -

“Këshilli i Europës mori një vendim i cili me thënë të drejtën është tregues se, o kolegët tanë të delegacionit kanë punuar më shumë sesa duhet, ose zoti Basha ka tradhtuar më shumë sesa duhet. Zoti Basha është thjesht një humor”- tha Majko.

“Shqetësimi në Këshillin e Evropës është dyfish më i madhe sesa vitin e kaluar. Kjo është meritë e kryeministrit tënd, qeverisë tënde, e korrupsionit, e bashkëpunimit ashiqare të dokumentuar në cdo instancë, edhe në këshillin e evropës mes qeverisjes dhe krimit të organizuar. Do t’ja dëgjoni krismën!”- tha Basha.

Pas një votimi unanim një ditë më parë, Shqipëria pas 29 vitesh doli nga lista e vendeve nën monitorim nga Këshilli i Evropës.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?