English

Shqipëria del nga sistemi i monitorimit të KiE, Nikolla: Tregon arritjet e reformave

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës është votuar unanimisht për daljen e Shqipërisë nga sistemi i monitorimit të përhershëm të KiE-së.

- Advertisement -

Përmes një reagimi, kryeparlamentarja Lindita Nikolla është shprehur se ky vendim është një tjetër rikonfirmim i arritjeve të reformave, konsolidimit të vlerave dhe institucioneve demokratike, shtetit të së drejtës, mbrojtjes së lirive e të drejtave të njeriut.

Nikolla ka falënderuar delegacionin e Kuvendit të Asamblesë Parlamentare të KiE për lobimin për prezantimin e progresit të Shqipërisë.

“Votimi unanim në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës për daljen e Shqipërisë nga sistemi i monitorimit të përhershëm të KiE është një tjetër rikonfirmim i arritjeve të reformave, konsolidimit të vlerave dhe institucioneve demokratike, shtetit të së drejtës, mbrojtjes së lirive e të drejtave të njeriut.

Një falenderim të veçantë për delegacionin e Kuvendit në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës dhe lobimin e fuqishëm për prezantimin e progresit dhe sukseseve të Shqipërisë”, ka thënë Nikolla.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?