English

Debati i parë mes republikanëve, Trump refuzon të marrë pjesë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zgjedhjet presidenciale në SHBA zhvillohen vitin e ardhshëm dhe Partia Republikane organizon sot debatin e parë në mënyrë që kandidatët për nominim të përballen me njëri-tjetrin, të deklarojnë qëndrimet e tyre dhe sigurisht edhe premtimet e tyre.

- Advertisement -

Në debat janë parashikuar të marrin pjesë tetë kandidatë, por mes tyre nuk është Donald Trump, i cili ka vendosur ta bojkotojë të gjithën, ndonëse është ende në qendër të vëmendjes.

Sipas Komitetit Kombëtar Republikan (RNC), tetë kandidatë plotësuan kriteret e donatorëve dhe votave për të marrë pjesë në debat. Për ata që nuk e kanë bërë, humbja e debatit mund të jetë një moment përcaktues në fushatat e tyre.

Mes pjesëmarrësve në debat, i pari bie në sy emri i Ron Desantis, guvernatorit të Floridës. Ai konsiderohet si favoriti i dytë për nominimin, megjithëse është shumë larg (dhe po shkon më tej) nga Trump.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?