BE i reagon Bardhit: S’kemi diskutuar për Avokatin e Popullit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Delegacioni i BE-së ka reaguar par Euronews Albania në lidhje me deklaratat e Gazment Bardhit për konsultime me SHBA dhe BE për letrën e dërguar kryetares së Kuvendit për zgjedhjen e Avokatit të Popullit.

Delegacioni i BE, nënvizon se nuk ka zhvilluar bisedime me asnjë aktor politik në opozitë për çështjet e Avokatit të Popullit dhe Reformën Zgjedhore.

Megjithatë BE nënvizon se mbështet plotësisht të gjitha përpjekjet për finalizimin e dy çështjeve të sipërpërmendura ga Kuvendi i Shqipërisë.

- Advertisement -

“Delegacioni i BE-së beson në rëndësinë vendimtare të opozitës për funksionimin e institucioneve demokratike. Megjithatë, Delegacioni i BE-së nuk komenton dhe nuk ndërhyn në punët e brendshme të partive politike. Në rastin konkret, Delegacioni i BE-së nuk ka diskutuar me anëtarët e opozitës për çështjen e papërfunduar të zgjedhjes së Avokatit të Popullit nga parlamenti. Delegacioni i BE-së mbështet plotësisht çdo përpjekje të ndërmarrë për finalizimin e zgjedhjes së Avokatit të Popullit, një tjetër hap i rëndësishëm për Shqipërinë në procesin e anëtarësimit në BE”, thuhet në reagimin e BE.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dorëheqja e ministrit të emigracionit në Britani, Krashi: Donte një ligj më ekstrem

Qeveria konservatore e Britanisë është gjendur në vështirësi pasi ministri i saj për Emigracionin dha dorëheqjen lidhur me ligjin që ka të bëjë me...

“Super aplikacioni” – Si Rusia do menaxhojë dhe kontrollojë gjithçka në internet

Do të mund t’i paguani taksat. Do të mund të shpërndani, pëlqeni, të ndërhyni në video. Do të mund të regjistroni fëmijën tuaj në...

Harta e re gjyqësore kosto për qytetarët e Korçës. Shella: Zvarrit në kohë proceset 

Me implementimin e hartës së re gjyqësore, Gjykata e Apelit të Korçës u shkri në gjykatat e rretheve të tjera e dosjet u transferuan...

TË FUNDIT

Dorëheqja e ministrit të emigracionit në Britani, Krashi: Donte një ligj më ekstrem

Qeveria konservatore e Britanisë është gjendur në vështirësi pasi ministri i saj për Emigracionin dha dorëheqjen lidhur me ligjin që ka të bëjë me...

“Super aplikacioni” – Si Rusia do menaxhojë dhe kontrollojë gjithçka në internet

Do të mund t’i paguani taksat. Do të mund të shpërndani, pëlqeni, të ndërhyni në video. Do të mund të regjistroni fëmijën tuaj në...

Harta e re gjyqësore kosto për qytetarët e Korçës. Shella: Zvarrit në kohë proceset 

Me implementimin e hartës së re gjyqësore, Gjykata e Apelit të Korçës u shkri në gjykatat e rretheve të tjera e dosjet u transferuan...

Djali i Biden: Republikanët po përpiqen të më vrasin për të lënduar babain tim

Hunter Biden, djali i presidentit të SHBA-së, Joseph Biden, pretendon se kritikët republikanë të babait të tij "po përpiqen të shkatërrojnë presidencën" me sulme...

Dita kundër Korrupsionit, Balla: Ftoj qytetarët të denoncojnë rastet e policëve

Në Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit, Ministri i Brendshëm Taulant Balla ftoi qytetarët e mediat të denocojnë çdo rast të abuzimit të punonjësve të Policisë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×