“Demokracia nuk burgoset”, mbahet në Athinë protesta kundër arrestimit të Belerit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Unioni i Himarjotëve ka mbajtur ditën e martë, 23 maj, një protestë përballë ambasadës shqiptare në Athinë kundër arrestimit të Fredi Belerit në Himarë.

Mediat greke bëjnë me dije se pjesë e protestës ishte dhe vetë vëllai i Belerit, i cili kërkoi lirimin e menjëhershëm të tij.

“Në tubimin jashtë ambasadës shqiptare u mblodhën protestuesit, mes të cilëve dhe vëllai i Fredi Belerit, si dhe kryetari i Unionit të Himarjotëve, Thodoris Goumas, të cilët kërkuan lirimin e menjëhershëm të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës”, shkruajnë mediat greke.

- Advertisement -

“Demokracia nuk burgoset”, shkruante në një nga pankartat e mëdha që mbanin në dorë protestuesit.

Protesta u zhvillua një ditë pas Gjykata e Posaçme la në fuqi masën e arrestit me burg për Fredi Belerin, i arrestuar 1 javë më parë nën akuzën e shit-blerjes së votave.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Serbia kërkon të ndezë luftë guerile”, Bido: Policia reagoi profesionalisht

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido ishte i ftuar në Euronews Albania ku ka folur për sulmin e ndodhur mëngjesin e së dielës...

Rikthehet Broja, dëmtohen Cikalleshi e Ismajli. Sylvinho vijon survejimet

Nga Aston Vila, tek po e njëjta skuadër, Armando Brojës i janë dashur 278 ditë kohë për rikuperimin e plotë, ndërsa të dielën u...

Sulmi në Veri, Blinken: Kosova e Serbia të shmangin tensionet e t’i kthehen dialogut

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar në lidhje me situatën në Veri të Kosovës, ku i vrarë mbeti një polic dhe u ...

TË FUNDIT

“Serbia kërkon të ndezë luftë guerile”, Bido: Policia reagoi profesionalisht

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido ishte i ftuar në Euronews Albania ku ka folur për sulmin e ndodhur mëngjesin e së dielës...

Rikthehet Broja, dëmtohen Cikalleshi e Ismajli. Sylvinho vijon survejimet

Nga Aston Vila, tek po e njëjta skuadër, Armando Brojës i janë dashur 278 ditë kohë për rikuperimin e plotë, ndërsa të dielën u...

Sulmi në Veri, Blinken: Kosova e Serbia të shmangin tensionet e t’i kthehen dialogut

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar në lidhje me situatën në Veri të Kosovës, ku i vrarë mbeti një polic dhe u ...

Kompanitë shqiptare investojnë jashtë, niveli më i lartë që nga 2008

Kompanitë shqiptare po investojnë më shumë kapital jashtë vendit. Në pjesën e parë të vitit, vlera e investimit u rrit rreth 40%, në krahasim...

“Nuk di si do jetojë pa ty”, vajza e policit të vrarë në Kosovë rrëqeth me fjalët

Vajza e policit Afrim Bunjaku, Arbenita, ka prekur me fjalim e saj në mbledhjen përkujtimore të babait, i cili u shpall “Hero i Kombit”. Në...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×