Demokratët e Durrësit, Vlorës e Gjirokastrës nisen drejt Tiranës për protestën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Opozita organizon sot protestën e katërt, në atë që e ka paralajmëruar prej kohësh se do të jetë një “stinë” protestash kundër qeverisë.

Mbi 1500 efektivë policie do të jenë në terren për të siguruar mbarëvajtjen e kësaj proteste. Në ndihmë të efektivëve të policisë do të vihen edhe efektivë të forcave Speciale RENEA, si Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, për të menaxhuar turmën e protestueseve në rast të një skenari të dhunshëm.

Simpatizantët e PD në rrethe janë organizuar me automjete private dhe autobusë për të marrë pjesë në protestën e thirrur nga Sali Berisha.

- Advertisement -

Gazetarja e Euronews Albania në Durrës Kloida Gjuzi tha se demokratët e Durrësit nuk kanë pasur organizime të posaçme nga dega e PD, por qytetarët janë organizuar në mënyrë individuale. Janë 2000 demokratë durrsakë që pritet t’i bashkohen protestës.

Në Gjirokastër pjesa më e madhe e simpatizantëve kanë udhëtuar drejt Tiranës me automjete private.

Demokratë e Vlorës kanë nisur që në orët e para të mëngjesit të grumbullohen për tu nisur drejt protestës në Tiranë.

Gazetarja e Euronews Albania në Vlorë, Ebrieta Maçaj tha se janë në 1100 protestues që janë nisur nga bashkia e Vlorës, me 203 automjete

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kuvendi i Kosovës harton rezolutë që dënon sulmet ndaj Policisë në Banjskë

Kuvendi i Kosovës është pajtuar që të hartojë një projekt-rezolutë për dënim të sulmeve që kanë ndodhur ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator. Si...

Rama: Qëndrimi i Shqipërisë i qartë, BE të dënojë me zë të lartë vrasjen e policit

Kryeministri Edi Rama mbajti këtë të enjte një konferencë të jashtëzakonshme për media në lidhje me ngjarjet në veri të Kosovës dhe vrasjen e...

Rama refuzon deklaratën e BE: Jemi të keqardhur, por s’do ndryshojmë qëndrim

Kryeministri Edi Rama tha në një deklaratë për mediat se qeveria shqiptare nuk do të linjëzohet me deklaratën kritikuese të BE-së ndaj Kosovës, pasi...

TË FUNDIT

Kuvendi i Kosovës harton rezolutë që dënon sulmet ndaj Policisë në Banjskë

Kuvendi i Kosovës është pajtuar që të hartojë një projekt-rezolutë për dënim të sulmeve që kanë ndodhur ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator. Si...

Rama: Qëndrimi i Shqipërisë i qartë, BE të dënojë me zë të lartë vrasjen e policit

Kryeministri Edi Rama mbajti këtë të enjte një konferencë të jashtëzakonshme për media në lidhje me ngjarjet në veri të Kosovës dhe vrasjen e...

Rama refuzon deklaratën e BE: Jemi të keqardhur, por s’do ndryshojmë qëndrim

Kryeministri Edi Rama tha në një deklaratë për mediat se qeveria shqiptare nuk do të linjëzohet me deklaratën kritikuese të BE-së ndaj Kosovës, pasi...

Basha takime në Shkodër: T’u shërbejnë qytetarëve, kjo është politika jonë

Kryedemokrati Lulzim Basha duket se ka kaluar edhe natën në qytetin e Shkodrës, pasi këtë mëngjes ai është shfaqur sërish në qytetin verior, në...

Ethet tropikale, 1.000 persona kanë vdekur në Bangladesh

Gati 1.000 persona kanë vdekur në Bangladesh javëve të fundit, dhe autoritetet kanë thënë se bëhet fjalë për një prej shpërthimeve më të rënda...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×