English

Denoncon avokati: Punonjësit nuk marrin dot leje sepse nuk iu paguhet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Gentjan Serjani është shprehur se punonjësit në sektorin privat nuk marrin dot leje nëse kanë ndonjë problem pasi nuk u paguhet dita e punës.

- Advertisement -

Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai theksoi se në shumë kompani në vendin tonë raportet mjekësore nuk njihen.

“Ka dhe probleme tjera. Një punonjës në sektorin privat e ka shumë të vështirë të marrë leje nëse ka një problem. Këtyre nuk u paguhet as leje shëndetësore. Nëse do të ketë një kontratë mjekësore, është e përcaktuar që raportet duhet të njihen”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?