“Denoncova Xhaçkën dhe Gjiknurin”, Shehaj tregon pse pati përplasje me Ramën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti Agron Shehaj u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Edi Rama filloj ta sulmonte në biznesin e tij, pasi denoncoi Olta Xhaçkën dhe Damian Gjiknurin se janë bërë investitorë strategjikë.

“Pasi ka denoncuar çështjen Xhaçka, çështjen Gjiknuri, që janë bërë investitorë strategjikë me firmën e Edi Ramës, pas këtyre denoncimeve, Rama dërgon policinë në ambientet e biznesit tim, me qëllimin që unë të mbyll gojën. E pa që unë nuk iu nënshtrova dhe tani fillon me sharje. Asgjë e vërtetë, vetëm gënjeshtra”, u shpreh Shehaj.

Deputeti sqaroi se biznesni i tij nuk është në një godinë pa leje dhe se ka një kontratë të rregullt qiraje.

- Advertisement -

“Është gënjeshtër ku thotë që është futur në një godinë pa leje. Unë kam një kontratë të rregull qiraje, unë jam regjistruar në tatime në atë godine. Një biznes brenda një godine me leje ndërtimi. Nëse është shkelur leja dhe kush do të merrte masa? Ky është Edi Rama. Në vend që duhet të ndëshkojë atë që ka ndërtuar, më ndëshkon mua. Ka gjetur një prektest për të sulmuar”, tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Ose e imja, ose e askujt tjetër”- Shkaku pse burri vrau Klodiana Vefën dhe veten

Mediat italiane kanë raportuar se Alfred Vefa i cili ekzekutoi gruan e tij mbrëmjen e të enjtes nëItali është gjetur i pajetë. Ai është...

“Kosova dhe Serbia të veprojnë me maturi”, Rama: Të shtensionohet situata në kufi

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar thirrjes së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në platformën X...

Në kërkim për ekzekutimin e ish-bashkëshorten, burri vret veten me të njëjtën armë

Alfred Vefa, autori i dyshuar i vrasjes së 35 vjeçares Klodiana Vefa është gjetur i vdekur. Sipas mediave italiane, ish-bashkëshorti i gruas që u vra...

TË FUNDIT

“Ose e imja, ose e askujt tjetër”- Shkaku pse burri vrau Klodiana Vefën dhe veten

Mediat italiane kanë raportuar se Alfred Vefa i cili ekzekutoi gruan e tij mbrëmjen e të enjtes nëItali është gjetur i pajetë. Ai është...

“Kosova dhe Serbia të veprojnë me maturi”, Rama: Të shtensionohet situata në kufi

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar thirrjes së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në platformën X...

Në kërkim për ekzekutimin e ish-bashkëshorten, burri vret veten me të njëjtën armë

Alfred Vefa, autori i dyshuar i vrasjes së 35 vjeçares Klodiana Vefa është gjetur i vdekur. Sipas mediave italiane, ish-bashkëshorti i gruas që u vra...

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×