English

Deputeti i Kosovës: Na shikoni me shtëpi të bukura, por mund të na ndodhë…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i PDK, Hisen Berisha tha në emisionin Now në Euronews Albania se Kosova ka bërë shumë progres që nga koha e luftës, por me situatën e krijuar mund të ndodhë një përplasje me Serbinë në çdo moment.

- Advertisement -

Sipas tij, qeveria e Kurtit i ka kthyer çështjet ligjore në kauza politike dhe marrëveshje të dëmshme për Kosovën.

“Kosova ka bërë progres nëse kujtojmë kohën e luftë me Serbinë. Kur vinin na shihnin me ekonomi, shtëpi të bukura, na thoshin shumë mire jeni, çfarë kërkoni, por s’e kuptonin peshën e lirisë. Sot imagjinoni një Kosovë me kufi të hapur me Serbinë të paratifikuar, në një moment kritik mund të ndodhë më e keqja. Nuk ka nevojë të krijohen nga çështjet ligjore kauza politike, të gjitha tezat janë kthyer në kauza politike dhe marrëveshje të dëmshme për Kosovën”, tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×