Deputeti i PD thirrje për bashkimin demokratëve: Jemi vëllezër, kemi luftuar bashkë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, apeloi që PD të bashkohet në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Nga studion e Review në Euronews Albania, Sula tha se nëse PD shkon me dy kandidatë në zgjedhje lokale ajo do të jetë sërish humbëse përballë kandidatëve të maxhorancës.

Sula theksoi se do të punojë çdo ore dhe minutë që demokratët të bashkohen pasi janë vëllezër që kanë luftuar së bashku në 32-vite demokraci.

- Advertisement -

“Ti mund të bësh pyetje, por unë sjell prodhimin e njerëzve dhe demokratëve nga poshtë. Nuk jam prodhim laboratori në Tiranë. Jam prodhimi asaj toke në Peqin, Elbasan, Belsh e kudo. Unë e di që brenda demokratëve të paktën deri më sot është Komisioni i Rithemelimit, nuk jam as i çmendur as qorr as sakat që të mos e pranojë një gjë të tillë. Por po them një gjë që kjo shumicë e të djathtëve a na bie në pushtet?! Kjo është logjika! Unë kam për borxh çdo ditë dhe çdo minutë të apelojë në emër të demokratëve dhe të asaj pakice që mendojnë ndryshe si këta, jemi vëllezër dhe kemi luftuar 32 vite bashkë. Duhet të jemi bashkë dhe regjimi i Edi Ramës rrëzohet vetëm duke qenë bashkë”, tha Sula.

 

LEXO GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

E rëndë! Plagoset me thikë një 33-vjeçar në Novoselë të Vlorës (emri)

Një 33-vjeçar është plagosur në Novoselë të Vlorës. Albano Mecorrapaj 33 vjec, është shoqëruar për në spitalin e Vlorës ku është futur menjëherë në...

Plagosi efektivin e policisë/ Klered Bozhanaj del para gjykatës

Ka nisur seanca për Klered Bozhanajn, 42-vjeçarin që plagosi efektivin e policisë Edlir Alleshi. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen...

Komisionari i Bashkimit Evropian: Marrëdhënia tregtare BE-Kinë, shumë e pabalancuar

Komisionari i Bashkimit Evropian për Tregti, Valdis Dombrovskis, e ka konsideruar marrëdhënien tregtare të bllokut evropian me Kinën si “shumë të pabalancuar”, mirëpo e...

TË FUNDIT

E rëndë! Plagoset me thikë një 33-vjeçar në Novoselë të Vlorës (emri)

Një 33-vjeçar është plagosur në Novoselë të Vlorës. Albano Mecorrapaj 33 vjec, është shoqëruar për në spitalin e Vlorës ku është futur menjëherë në...

Plagosi efektivin e policisë/ Klered Bozhanaj del para gjykatës

Ka nisur seanca për Klered Bozhanajn, 42-vjeçarin që plagosi efektivin e policisë Edlir Alleshi. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen...

Komisionari i Bashkimit Evropian: Marrëdhënia tregtare BE-Kinë, shumë e pabalancuar

Komisionari i Bashkimit Evropian për Tregti, Valdis Dombrovskis, e ka konsideruar marrëdhënien tregtare të bllokut evropian me Kinën si “shumë të pabalancuar”, mirëpo e...

The end| Grabitën mallra me vlerë mbi 700 mijë lekë, arrestohen dy të rinjtë

Dy të rinj janë arrestuar për grabitjen me dhunë të disa ditëve më parë të një personi. Ata morën dy pako me këpucë dhe...

Transportonin emigrantë të paligjshëm nga India, përfundojnë në pranga dy persona

Dy persona të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga India kundrejt pagesave janë arrestuar këtë të shtunë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×