Gazetari: Ja si Berisha mund të hyjë në zgjedhjet lokale

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha ka treguar dy variante që Sali Berisha mund të përdorë për t’u regjistruar në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në emisionin “Review”, Hoxha u shpreh se varianti i parë është që Berisha të dalë në koalicion me Partinë e Lirisë të Ilir Metës, por edhe me parti të tjera opozitare.

Varianti tjetër, është dalja e kandidatëve të Primareve si të pavarur, por sipas Hoxhës, kjo nuk pëlqehet nga Berisha.

- Advertisement -

“Pak a shumë, i sqaroi edhe zoti Berisha të dyja variantet kryesore të cilat po diskutohen. Zërat më të shumtë gjatë mbledhjes së Kryesisë, por në informacionet që kam unë, edhe gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar, janë për krijimin e një koalicioni me Partinë e Lirisë, apo dhe me parti të tjera me të cilat zoti Berisha ka raporte.

Dalja në koalicion me Partinë e Lirisë dhe me disa parti të tjera është varianti kryesor që po diskutohet dhe preferenca e shumicës së anëatëve të Kryesisë dhe të deputetëve që morën pjesë në Grupin Parlamentar sot. Varianti tjetër, por më pak i mbështetur në këto dy mbledhje, dalja e kandidatëve të Primareve në mënyrë të pavarur, zoti Berisha nuk e ka pëlqyer shumë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×