English

Deputetja e PS-së thotë se opozita e humbi shansin për zgjedhjen e Presidentit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Socialiste Klotilda Bushka thotë se nuk ka rëndësi gjinia e Presidentit të ardhshëm, por presidenti duhet të ketë vlera dhe të jetë një person i mirë.

- Advertisement -

“Kam luftuar shumë për barazinë gjinore në Shqipëri, nuk besoj se gjinia përcakton diçka në lidhje me presidentin”, u shpreh në emisionin Sot në Euronews Albania, Klotilda Bushka.

“Vlerat dhe karakteristikat, përpara gjinisë”, shtoi ajo.

Për zgjedhjen e presidentin, ajo tha se opozita e ka humbur mundësinë për të zgjedhur presidentin në mënyrë konsensuale.

Bushka është pjesë e Konferencës së Kryetarëve për zgjedhjen e presidentit.

Tre raundet e para për zgjedhjen e presidentit janë djegur, dhe raundi i katërt do të caktohet brenda një jave.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×