English

Dhunimi i Shqiptarëve në Malin e Zi, identifikohen 3 prej autorëve të dyshuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Janë identifikuar tre personat e dyshuar për sulmin fizik ndaj shtetasve shqiptarë në Zelenikë.

- Advertisement -

Lajmin e ka bërë të ditur Policia e Malit të Zi përmes një njoftimi, ku thuhet se po punohet për kapjen e tyre.

Sipas Policisë, njoftimi është marrë në orët e pasdites, ku përmes telefonit është raportuar në shërbimin kujdestar të Departamentit të Sigurisë në Herceg Novi se në rrugën kryesore në qytetin e Zelenikës në Malin e Zi ka pasur shkelje të rendit dhe qetësisë publike nga disa persona të panjohur.

Ata thonë se në vendngjarje janë dërguar pjesëtarë të Policisë ku kanë konstatuar tre persona, të gjithë shtetas shqiptarë, të cilët kishin lëndime të dukshme dhe më pas janë dërguar për të ofruar ndihmë mjekësore.

Po ashtu thuhet se punonjësit e policisë kanë ndërmarrë veprime me qëllim të zbardhjes së të gjitha rrethanave në të cilat kanë mbetur të plagosur personat e përmendur. Janë marrë videot e kamerave të vëzhgimit nga ndërtesat pranë ngjarjes.

Për ngjarjen është njoftuar prokurori kompetent, i cili do të vijojë hetimet në lidhje me këta persona, por edhe për identifikimin e autorëve të tjerë të mundshëm, për të cilët publiku do të njoftohet me kohë.

Gjithashtu në njoftim thuhet se personat e sulmuar kanë qenë në një automjet pa targa të Republikës së Shqipërisë dhe sipas informacioneve të deritanishme, pra sipas informacioneve të disponueshme, shkaku i ngjarjes ka qenë një konflikt i momentit, thuhet në njoftimin e Drejtorisë së Policisë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?