English

Dhunohet nga serbët operatori shqiptar në Mitrovicë, dërgohet në spital

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të enjte në veri të Kosovës është dhunuar nga disa serbë kameramani i medias Insajder, Jemir Muji.

- Advertisement -

Rasti i dhunës është bërë publik nga Parim Olluri drejtuesi i “Insajder” në një postim në rrjetet sociale, ku sqaron se Muji ndodhet në spital ku po merr mjekim.

“Ekipi i Gazetes Insajderi ka qenë sot duke e realizuar një emision për gjendjen në pjesën veriore të Kosovës. Një i ri shqiptar është rrahur brutalisht nga një grup serbesh. Në momentin kur autoambulanca po e merrte të riun Granit Xhafa, të rrahur nga persona të panjohur, janë shfaqur disa serbë që i ka penguar xhirimi i këtij akti. Kanë sulmuar me grushte kameramanin e Insajderit, Jetmir Mujin.  Jetmiri është dërguar në emergjencë dhe gjendja e tij është stabile.  Policia e Kosovës është duke e hetuar rastin. Policisë i është ofruar edhe fotografia e sulmuesit kryesor dhe të tjerëve qe ishin duke e shoqëruar”, shprehet ai.

Olluri thekson se janë pritje që autoritetet të bëjnë punë dhe agresorët të arrestohen.

Situata në veri të Kosovës mbetet e tenisuar për shkak të vendimit të qeverisë së Kosovës për targat.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?