English

“Do të ulim taksat vendore me 50%”, ja premtimi i kryetarit të PD Berat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i PD Berat, Shyqyri Duro tha në emisionin RinON në Euronews Albania se prioritet i PD nëse merr bashkinë e Beratit do të jetë ulja e taksave për biznese në qytet dhe në fshatra.

- Advertisement -

Duro u shpreh se 50 përqindëshi i taksës që është rritur do të ulet dhe do të rikthehet në taksën e mëparshme.

“Përfitueshmëria e bizneseve është ulur dhe në të tilla kushte biznesi është drejt falimentimit dhe ne prioritet kemi uljen e taksave të bizneseve në qytet dhe fshatra. 50 përqindëshi që është rritur është e garantuar që do të ulet, ajo që u rrit do të ulet, do të rikthehet në taksën e mëparshme”, tha Duro.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×