Dosja e I.M e Sigurimit, Partia e Lirisë: Gjykata ka pranuar ankimimin e Metës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia e Lirisë ka bërë me dije se Gjykata e Tiranës ka pranuar ankimimin e Ilir Metës lidhur me çështjen e Autoritetit të Dosjeve.

Petrit Vasili bëri me dije se Gjykata ka rrëzuar vendimin e prokurorisë për mos nisjen e hetimeve për çështjen I.M. që doli në dosjen e sigurimit.

“Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka pranuar ankimimin e bërë nga avokatin e Ilir Metës, Genc Gjokutaj lidhur me çështjen e Autoritetit të Dosjeve, një çështje skandaloze, ku gjykata pranon ankimin dhe rrëzon vendimin për mos fillimin e hetimeve lidhur me çështjen që Ilir Meta ngriti padi kundër Autoritetit të Dosjeve.”- theksoi Vasili.

- Advertisement -

Vasili theksoi se ky vendim është i rëndësishëm pasi vërteton çdo gjë që ata kanë bërë publike, kur paraqitën ankimimin dhe arsyet konkrete.

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“14 maji”, Celibashi: Fleta e votimit do jetë më e thjeshtë se në zgjedhjet e 2019-s

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se fleta e votimit për  zgjedhjet lokale të 14 majit, do të jetë më e thjeshtë se...

EMRAT| Policia heq kamerat e vendosura nga 2 kriminelët në Devoll

Në fshatin Baban dhe në qytetin e Bilishtit policia ka sekuestruar kamera që u përkisnin dy shtetasve me precedentë penalë. Nga kontrolli i komisariatit të...

Celibashi: Ja për çfarë do i informoja votuesit e mi nëse do isha në politikë

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se nëse do të ishte i angazhuar politikisht, do t'i sqaronte votuesit se çfarë Këshilli Bashkiak dhe...

TË FUNDIT

“14 maji”, Celibashi: Fleta e votimit do jetë më e thjeshtë se në zgjedhjet e 2019-s

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se fleta e votimit për  zgjedhjet lokale të 14 majit, do të jetë më e thjeshtë se...

EMRAT| Policia heq kamerat e vendosura nga 2 kriminelët në Devoll

Në fshatin Baban dhe në qytetin e Bilishtit policia ka sekuestruar kamera që u përkisnin dy shtetasve me precedentë penalë. Nga kontrolli i komisariatit të...

Celibashi: Ja për çfarë do i informoja votuesit e mi nëse do isha në politikë

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se nëse do të ishte i angazhuar politikisht, do t'i sqaronte votuesit se çfarë Këshilli Bashkiak dhe...

Rama: Motoparku do të ndërtohet nga kompania e ish-pilotit të famshëm të Formula 1

Kryeministri Edi Rama bëri me dije përmes një njoftimi në Facebook se dy ditë më parë rreth 30 kompani të mëdha ndërkombëtare vizituan Shqipërinë...

Celibashi: Informimi për votimin për Këshillin Bashkiak nuk është detyrë e KQZ

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se informimi i qytetarëve, në lidhje me votimin për Këshillin Bashkiak, nuk është detyrë e Komisionit Qendror...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×