“Duro, mos më bëj juristin amerikan”, Lela kapet me Gjiknurin: S’kam ardhur për… 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri u përplas me analistin Alfred Lela lidhur me çështjen McGonigal në emisionin Now në Euronews Albania.

Sipas Gjiknurit, nuk asnjë akuzë ndaj asnjë zyrtari shqiptar në dosjen e McGonigal, gjë që është kundërshtuar nga Lela.

“Nuk ka asnjë rregull protokollar që e ndalon Ramën të takohet me një të huaj. Nëse ka ndonjë akt që lidhet apo dyshohet thirret te organet kompetente. Cila është akuza ndaj Ramës? Këtu s’ka akuzë. Më lexo një vend në aktakuzë që thotë zyrtarët shqiptarë korruptuan zyrtarët e huaj. Mos u merr me gazeta, lexo aktin juridik. Mos më bëj juristin amerikan, dëgjo që të kuptosh nga ana juridike”, iu drejtua Gjiknuri Lelës, i cili ndërhynte gjatë fjalës së tij.

- Advertisement -

“Nuk po bëj juristin amerikan, po bëj të lexuarin. Ti po bën sikur je i palexuar. S’kemi ardhur për të mbajtur qetësi këtu”, u përgjigj Lela.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rreziku nga ineligjenca artificiale, SHBA dhe BE do bashkëpunojnë për sjelljet e AI

"Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale,"- kështu tha të mërkurën një...

Forca shtesë të KFOR arrijnë në Zveçan

Forca shtesë të KFOR kanë arritur në Zveçan. Nuk dihet nëse janë pjesë e kontingjentit të ri që është sjellë në Kosovë apo ka ardhur...

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

TË FUNDIT

Rreziku nga ineligjenca artificiale, SHBA dhe BE do bashkëpunojnë për sjelljet e AI

"Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale,"- kështu tha të mërkurën një...

Forca shtesë të KFOR arrijnë në Zveçan

Forca shtesë të KFOR kanë arritur në Zveçan. Nuk dihet nëse janë pjesë e kontingjentit të ri që është sjellë në Kosovë apo ka ardhur...

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

Aksident në aksin Pogradec -Qafë Thanë, përmbyset furgoni

Aksident në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Piskupat. Një mjet furgon ka rrëshqitur në rrugë duke u përmbysur. Në videon e siguruar...

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×