English

Dyshimet për sulm kibernetik, reagon Policia e Shtetit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me një lajm që ka qarkulluar pak më herët ku thuhej se policia e shtetit kishte urdhëruar të gjitha strukturar e saj të fiknin pajisjet elektronike, pasi kishte dyshime për një sulm kibernetik.

- Advertisement -

Në reagimin e saj policia as nuk i pohon dhe as nuk i mohon dyshimet për sulm kibernetik, por shprehet se sitemet në përdorim nga Policia e Shtetit po vazhdojnë me funksionimin e tyre normal.

“Lidhur me publikimet e ndryshme në media për një sulm kibernetik, Policia e Shtetit sqaron opinionin publik se në mënyrë të vazhdueshme, në bazë të një pune profesionale parandaluese, merr masa për forcimin e garantimin e sigurisë dhe mirëfunksionimin e sistemeve në përdorim.

Sistemet në përdorim nga Policia e Shtetit vazhdojnë funksionimin e tyre normalisht”,-thuhet në njoftim.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?