‘E kanë skenar’ | Deputetët e PD-së revoltohen pasi nuk lejohen të hyjnë në Kuvend

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Disa nga deputetët demokratë të cilët janë përjashtuar për 10 ditë nga punimet e Kuvendit, nuk janë lejuar të hyjnë dhe të marrin pjesë në seancën e sotme plenare.

Luçiano Boçi, Luan Baçi, Flamur Noka dhe Albana Vokshi shoqëruan kryedemokratin Sali Berisha deri te hyrja e Kuvendit, por ata nuk u lejuan nga garda që të futeshin brenda.

Kjo shkaktoi tension dhe deputetët bënë thirrje që të hynin brenda, madje sipas tyre, ky është një skenar i përgatitur nga mazhoranca.

- Advertisement -

“Jam me mandat, çfarë është kjo? Hapeni rrugën. Deputetët e Partisë Socialiste kanë hyrë brenda që në orën 4. E kanë skenar”, ishin fjalët e deputetëve Baçi dhe Boçi.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

TË FUNDIT

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

Vritet me dy plumba në kokë shqiptari në Greqi (Emri)

Thimi Roland Droboniku alias Thimi Roland Prifti është qëlluar me dy plumba në kokë mbrëmjen e së enjtes në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Zyrtari i PD: Ku gaboi Greqia me çështjen e Belerit

Kreu i FRPD, Besard Xhaferri tha në “Now me Erla Mëhillin” se në çështjen Beleri ka ndërhyrje politike, pasi betimi i tij duhet të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×