English

E mbijetuara e masakrave serbe tregon emocionet gjatë fjalimit në KiE

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga dje, Kosova fitoi të drejtën e fjalës në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës. Për herë të parë u dëgjua zëri i Republikës së Kosovës në një prej organizatave më të rëndësishme në botë.

- Advertisement -

Saranda Bogujevci, e mbijetuara e masakrave serbe në Kosovë  dhe sot nënkryetare e Kuvendit të Republikës së Kosovës, foli edhe për historinë e saj.

“Ka qenë një ditë e mbushur plot me emocion. Jam e nderuar që kam pasur këtë mundësi”,  u shpreh Bogujevci në një intervistë për Euronews Albania.

“Jemi në rrugë të mirë; jemi duke punuar shumë nga të gjitha institucionet”, u shpreh ajo më tej, sa i përket pritjes së Kosovës për t’u anëtarësuar në Këshillin e Europës.

Raportin e Dick Marty, Bogujevci e cilësoi si të pabazuar në fakte. “Shpresoj të dalë sa më shpejt e vërteta”, u shpreh ajo.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?