English

Ekipi i Euronews Albania në Obot të Shkodrës, gjithë zona e përmbytur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ekipi i Euronews Albania udhëtoi me një nga makinat e ushtrisë drejt fshatit Obot në Shkodër, ku situata me përmbytjet është problematike.

- Advertisement -

Gjithë rruga që të çon në këtë fshat është e përmbytur dhe mjetet e tjera e kanë të pamundur për të udhëtuar drejt fshatit verior.

Gazetarja Ortensa Budlla raportoi se serat e zonës janë të përmbytura, ndërkohë që banorët ndodhen në banesat e tyre, pasi niveli i ujit është disa cemtimetra.

Forcat e ushtrisë ndodhen në fshat që prej ditës së djeshme, në ndihmë të banorëve dhe gjësë së gjallë.

Situata vijon të mbetet problematike në qarkun e Shkodrës, për shkak të reshjeve të dendura të shiut të ditëve të fundit.

Mbi 480 familje aktualisht janë nën ujë dhe deri më tani janë evakuuar 30 familje. Zonat për problematike janë në njësitë: Dajç, Velipojë, Gur i Zi, Bërdicë dhe një lagje e qytetit, Ajasëm.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?