English

Eksperti: Pas sulmeve kibernetike fshihen tre shtete, mes tyre një vend ballkanik

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti IT, Gent Progni, u shpreh se pas sulmeve kibernetike në vendin tonë fshihen tre shtete.

- Advertisement -

Për emisionin “Sot” në Euronews Albania, Progni tha se të përfshirë në këtë sulm janë Rusia dhe Irani, ndërsa tha se ka dyshime dhe për Serbinë.

“Kemi tre shtete të përfshira deri tani. Edhe me sulmin që po ndodh në Maqedoni dhe Kosovë janë tre shtete. Presim një raport që të bëhen me dije emrat e shteteve. Ne po punojmë për të zbuluar se kush fshihet nga ky sulm. Në këtë sulm janë të përfshirë një shtet  ballkanik, Rusia dhe Irani. Se them dot pa mbledhur shumë informacion. Dyshimet na çojnë te një shtet. “- u shpreh ai.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?