Eleminimi i Gjermanisë, Hansi Flick: 20 minutat kundër Japonisë ishin vendimtare

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trajneri gjerman, Hansi Flick ka shprehur zhgënjimin e tij për eleminimin e Gjermanisë nga Kupa e Botës, që në fazën e grupeve.

Pas ndeshjes, ai tha 20 minutat e fundit kundër Japonisë në ndeshjen e parë, ishin vendimtare, ku gjermanët u mposhtën me rezultatin 1-2.

Lidhur me faktin nëse do të dorëhiqet, Flick deklaroi se dëshiron të qëndrojë.

- Advertisement -

“Ne fituam, por mund të kishim shënuar më shumë gola. Eliminimi nuk u vendos sot, sepse 20 minutat kundër Japonisë ishin vendimtare. Dorëheqja? Nuk është koha e duhur për të folur për këtë, menjëherë pas ndeshjes. Kemi një ekip të mirë, me lojtarë të mirë, nuk është vetëm faji im.

Zhgënjimi im është i madh, ashtu si në stafin tim stërvitor. E kishim përgatitur mirë ndeshjen dhe ekipi bëri mirë në fushë. Në fund nuk mjaftoi. Kthehemi ne shtëpi sepse e kemi merituar te ndodhte kjo gjë. E ardhmja? E thashë, unë dua te qëndroj, kemi ekip të mirë, lojtare të mirë, por nuk varet vetëm nga unë kjo gjë”, u shpreh Flisk.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×