English

Email për Metën, gazetari: Çështje lobimi nga PS, kanë kontakte me partitë europiane

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Elkier Bushkolaj tha se e-mail ku pretendohet se Partia Socialiste Europiane, i ka ndaluar Ilir Metës pjesëmarrjen në kongresin që pritet të zhvillohet në Berlin në mes të muajit tetor, duhet të vërtetohet.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Bushkolaj tha se dyshon se email-i për mospjesëmarrje në PES është çështje lobimi nga ana e mazhorancës.

“Së pari vërtetësia e Email akoma nuk është saktësuar dhe këtë duhet ta pranojmë të gjithë. Kam përshtypjen se kjo është çështje lobimi. Kanë lobuar personazhe të mazhorancës, në mos Rama, Taulant Balla apo të tjerë që kanë kontakte me partitë homologe europiane.

Kanë lobuar që Metës t’i dërgohet ky email. Duhet të bëhet vërtetësia e këtij email, kush është personi që e ka dërguar. Ky email nuk i ka shkuar Partisë së Lirisë, por një adrese fake te Monika Kryemadhi”- u shpreh ai.

Sipas tij ishin deputetë të PS që i  kanë paraprirë këtij lajmi.

“Është njoftuar nga persona zyrtarë të PS”-theksoi gazetari.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×