English

EMRAT| Kontrabandë në Portin e Durrësit, arrestohet shoferi i furgonit dhe pronari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shoferi dhe pronari i furgonit të linjës Ankona-Durrës, në të cilin u gjetën mallra për cilat paguhet akcizë dhe mallra të tjera, u arrestuan.

- Advertisement -

Bëhet fjalë për:

  • Florjan Goga 26 vjeç, banues në Dimal (drejtuesi i automjetit);
  • Agron Çela 60 vjeç, banues në Lushnjë (pronari i automjetit).

Dhjetëra pako me kafe dhe mallra të tjera të ndryshme janë sekuestruar në Portin e Durrësit.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Policisë Kufitare në Port Durrës, në kuadër të masave të shtuara për sezonin turistik dhe të kontrolleve të bazuara në analizën e riskut, për parandalimin dhe goditjen e krimeve ndërkufitare, në bashkëpunim me autoritetet doganore, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca policore, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Customs”, si rezultat i të cilit u godit një rast i tentativës për të kontrabanduar mallra në Shqipëri.

Për këtë rast u arrestuan në flagrancë, për veprat penale “Kontrabanda me mallra për të cilat paguhet akcizë” dhe “Kontrabanda me mallra të tjera”, kryer në bashkëpunim, shtetasit:

Florjan Goga 26 vjeç, banues në Dimal (drejtuesi i automjetit);

Agron Çela 60 vjeç, banues në Lushnjë (pronari i automjetit).

Shërbimet e Policisë Kufitare në PKK Port Durrës, në hyrje të RSh-së, gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me autoritetet doganore, në automjetin (furgonin) me drejtues shtetasin F. G. dhe pronar shtetasin A. Ç., gjetën dhe sekuestruan dhjetëra kuti me kafe dhe mallra të tjera, të cilat këta shtetas po tentonin t’i kontrabandonin në vendin tonë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?