EMRAT| Zhduken pa lënë gjurmë pjesëmarrësit në masakrën e Qafë Gjashtës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Leonard Thodhori, 46 vjeç, banues ne fshatin Çukë,të Sarandës dhe Fatmir Sulovari alias Fatmir Krasniqi, 46 vjeç, banues në Sarandë, raportohet se kanë humbur kontaktet me të afërmit dhe janë zhdukur pa lënë gjurmë.

Burime për Euronews Albania konfirmojnë se policia është vënë në kërkim të tyre pas denoncimeve të bëra nga familjarët.

Deri tani nuk ka një pistë hetimi që mund të lidhet me zhdukjen e tyre, ndërsa edhe vetë familjarët janë vënë në kërkim.

- Advertisement -

Por kush janë ata?

Leonard Thodhori, i njohur si “Koçole” ka qenë i dënuar disa herë. I dyshuar si pjesëmarrës në Masakrën e Qafë-Gjashtës në vitin 1997, ku u vra oficeri i policisë Gjergj Mehmeti. Në vitin 2003 ka qenë prezent në automjetin që drejtohej nga Andrea Gjini para se ky i fundit të vriste biznesmenin Jaho Bajo. I arrestuar po atë vit për “moskallëzim krimi” lidhur me një ngjarje tjetër të kryer nga Gjini. I arrestuar më pas për “vjedhje” e “mashtrim”. Përdorues i lëndëve narkotike dhe i dyshuar si i përfshirë në trafik lëndësh narkotike.

Fatmir Sulovari alias Fatmir Krasniqi, 46 vjeç, i dënuar më parë për “armëmbajtje pa leje” dhe “plagosje e lehtë me dashje”. I arrestuar në prill 2022 në Lushnje, pasi në mjetin e tij “BMW” X5 u gjet një sasi cannabis sativa e ndarë në doza gati për shitje.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrasja e gruas në Kosovë, Policia zbardh ngjarjen: Si u ekzekutua në sy të fëmijëve

Të tjera detaje kanë dalë mbi vrasjen e gruas së këshilltarit të Behxhet Pacollit, Liridona Murselit. Sipas burimeve nga Policia, bëhet me dije se viktima...

Shtatzëna denoncon ushqimin e spitalit: I pamjaftueshëm, 2 javë e njëjta menu

Pedagogia Malvina Tafçiu e cila është në fund të shtatzënisë së saj dhe ndodhet në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, ka bërë një denoncim publik sa...

Gruaja shtatzënë nga materniteti: Nuk ka as kos për të gjitha pacientet e shtruara

Pedagogia Malvina Tafçiu, e cila është në prag të lindjes në spital ka bërë ankesa ndaj trajtimit që i bëjnë dhe ndaj ushqimit që...

TË FUNDIT

Vrasja e gruas në Kosovë, Policia zbardh ngjarjen: Si u ekzekutua në sy të fëmijëve

Të tjera detaje kanë dalë mbi vrasjen e gruas së këshilltarit të Behxhet Pacollit, Liridona Murselit. Sipas burimeve nga Policia, bëhet me dije se viktima...

Shtatzëna denoncon ushqimin e spitalit: I pamjaftueshëm, 2 javë e njëjta menu

Pedagogia Malvina Tafçiu e cila është në fund të shtatzënisë së saj dhe ndodhet në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, ka bërë një denoncim publik sa...

Gruaja shtatzënë nga materniteti: Nuk ka as kos për të gjitha pacientet e shtruara

Pedagogia Malvina Tafçiu, e cila është në prag të lindjes në spital ka bërë ankesa ndaj trajtimit që i bëjnë dhe ndaj ushqimit që...

Samiti i OSBE në Shkup/ Ministri Hasani takon sekretarin e Jashtëm Britanik Cameron

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, po merr pjesë në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, që mbahet në...

Gjyqi për çështjen “Gërdeci”, ish-ministri Mediu paraqitet në GJKKO

Ish-ministri Fatmir Mediu është paraqitur në GJKKO, në seancën gjyqësore ku do të pyeten dëshmitarët e radhës. Mediu është vendosur nën akuzë nga SPAK për...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×