English

EMRI| Atentat me armë zjarri shqiptarit në Belgjikë, dyshimet e para

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një atentat me armë zjarri për motive gjakmarrjeje ka ndodhur dje ne Belgjikë.

- Advertisement -

Mediat belge shkruajnë se shtetasi shqiptar Agustin Kaza 44 vjeç është qëlluar me armë zjarri nga një bashkatdhetar, i cili pas krimit mendohet se është arratisur në Shqipëri.

Kur mbërritën shërbimet e urgjencës, 44-vjeçari ndodhej në gjendje kritike për jetën. Sipas hetimeve, viktima është goditur disa herë me plumba në kokë dhe gjoks dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital

Policitë e dy vendeve po bashkëpunojnë lidhur me rastin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?