English

Era e fortë rrëzon pemët në rrugën Ura e Leklit-Këlcyrë, bllokohet qarkullimi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Era e fortë mesditën e sotme ka shkaktuar rrëzimin e disa pemëve në rrugën kombëtare Ura e Leklit- Këlcyrë duke bllokuar qarkullimin e mjeteve në drejtim të zonës së Përmetit.

- Advertisement -

Në vendin e quajtur Uji i Zi, rrëzimi i disa pishave shumëvjevjeçare mbi trasenë e rrugës ka bllokuar qarkullimin e mjeteve në drejtim të Këlcyrës dhe Përmetit.

Aktualisht pritet ndërhyrja e strukturave përkatëse për largimin e pemëve të rrëzuar dhe rifillimin e qarkullimit të mjeteve.

Përgjatë ditës së sotme Qarku i Gjirokastrës është përfshirë nga moti i keq me reshje intesive shiu dhe erë të fortë.

Moti i keq ka shkatuar probleme edhe për furnizimin me energji elektrike në zonat malore.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?