English

F1 ndërpret testet e ditës së 2’të

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Skuderitë e Formula 1 po testojnë nga e mërkura në Bahrein. Mirëpo në ditën e dytë, një surprizë e pakëndshme ka bërë që flamuri i kuq të ndërpresë përpara kohe sesionin e provave të mëngjesit.

- Advertisement -

Fillimisht Leclerc dhe më pas Hamilton kanë dëmtuar pjesën e poshtme të makinave për shkak problemeve me cirkuitin. Ashtu si në Las Vegas pak muaj më parë edhe në Sakhir nuk kanë funksionuar kapakët e pusetave në pistë.

Në këtë mënyrë kohët e provave dhe numri i xhirove që skuadrat mund të shfrytëzojnë për testimet e pasdites mbeten ato të ditës së parë dhe jane si vijojnë:

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×