‘Faza e dytë e revolucionit’, Berisha: Jemi për të gjitha format e protestave

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kjo forcë politike është për të gjitha format e protestave dhe për mosbindjen civile.

Në një deklaratë për mediat nga selia blu, pyetur nga Euronews Albania në lidhje me deklaratat e tij në kuvendin e FRPD-së, se tanimë “fillon faza e dytë e revolucionit” dhe se “jetën e japim, por votën nuk ta falim”, Berisha nënvizoi se kjo do të jetë motoja në vazhdim.

“Absolutisht, motoja do jetë ajo dhe vetëm ajo. Do bindim çdo shqiptar, se nëse nuk i dalin për zot votës së tyre, nuk kanë kurrë të ardhme, se nëse presin nga të tjerët t’u dalin zot votës së tyre, tallen, përqeshin veten e tyre. Le të kujtojmë pak 26 prillin, administrata e burrit që ka deklaratën më të shkëlqyer historike për votën e shqiptarëve, kaloi në një nga deklaratat më absurde në historinë e zgjedhjeve, të flasë për zgjedhje të përsosura pa u shqyrtuar edhe një ankesë. Këtë e bëri Mathew Palmer, këtë e bëri Yuri Kim.

- Advertisement -

Këto janë të shkuara, por ua them shqiptarëve që të mos kenë asnjë iluzion, nëse duan t’i dalin zot vetes dhe dinjitetit të tyre, duhet t’i dalin zot vetes së tyre, nuk duhet të presin nga askush. Kam besim të madh se një kalbësirë si kjo, nuk do mund të zgjasë. Do bëjmë gjithçka për t’i shkurtuar ditët dhe jetën kësaj kalbësire. Jemi për të gjitha format e protestave dhe mosbindjes civile. Mosbindja civile konsiderohet në të gjitha manualet e protestave manuale, si protestë e ligjshme”, theksoi kryedemokrati.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

KFOR thirrje protestuesve: Shmangni dhunën

Ushtarët e KFOR-it të Komandës Rajonale-Lindje nga Kompania Italiane, kanë qëndruar në Leposaviç, gjatë gjithë javës, duke ofruar siguri për të gjithë qytetarët atje. Ata...

EMRAT| Kush është 24-vjeçari që mbyti nënën në Përmet?

Mbrëmjen e kësaj të shtune në Përmet, Albi Muhollari ka mbytur nënën e tij, Zeniate Muhollari. Autori i ngjarjes së rëndë, sipas informacioneve paraprake nga...

E trishtë| Rrëzohet në trotuar, ndërron jetë gruaja në Kavajë

Një 83-vjeçare nga Polanda ka humbur jetën pasi është rrëzuar në trotuar. Ngjarja ka ndodhur këtë të shtunë në afërsi të një hoteli te Mali...

TË FUNDIT

KFOR thirrje protestuesve: Shmangni dhunën

Ushtarët e KFOR-it të Komandës Rajonale-Lindje nga Kompania Italiane, kanë qëndruar në Leposaviç, gjatë gjithë javës, duke ofruar siguri për të gjithë qytetarët atje. Ata...

EMRAT| Kush është 24-vjeçari që mbyti nënën në Përmet?

Mbrëmjen e kësaj të shtune në Përmet, Albi Muhollari ka mbytur nënën e tij, Zeniate Muhollari. Autori i ngjarjes së rëndë, sipas informacioneve paraprake nga...

E trishtë| Rrëzohet në trotuar, ndërron jetë gruaja në Kavajë

Një 83-vjeçare nga Polanda ka humbur jetën pasi është rrëzuar në trotuar. Ngjarja ka ndodhur këtë të shtunë në afërsi të një hoteli te Mali...

Ish-prokurori për arrestimin e zyrtares: Raportuan te Rama që po kapim njeriun tuaj

Ish-prokurori Eugen Beci komentoi për “Review” në Euronews Albania arrestimin e sekretares së Përgjithshme të ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro dhe punonjëses Laura Sheto. Sipas...

Avokati: Cili është fati i keq i Saimir Tahirit për të marrë pafajësinë

Avokati Jordan Daci komentoi nga studio e emisionit “Revieew” në Euronews Albania, mundësitë që ish-ministri i Brenshëm Saimir Tahiri të fitojë pafajësinë në Gjykatën...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×