Fëmija 4-vjeçar nuk largohet nga rrënojat, pret një lajm të mirë për nënën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Foto dramatike vijnë nga Gaziantepi i Turqisë, një nga zonat më të prekura nga tërmeti shkatërrimtar i 6 shkurtit.

Një qytetar turk i quajtur Ibrahim, së bashku me fëmijën 4-vjeç, është filmuar pranë rrënojave të pallatit së tyre duke pritur me ankth nëse do të kenë ndodnjë lajm të mirë nga bashkëshortja që ndodhet nën rrënoja.

Teksa kanë kaluar më shumë se 48-orë nga tërmeti shkatërrimtar njerëzit mbajnë ende shpresë se familjarët e tyre të dashur mund të nxirren të gjallë nga rrënojat.

- Advertisement -

Numri i viktimave nga tërmeti tragjik në Turqi dhe Siri ka kaluar mbi 11 mijë, ndërkohë që ky numër pritet të rritet pasi ka ende shumë persona të zhdukur nën rrënoja.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Trajneri përplaset me gazetarin, Troisi: Duhet të mësosh më shumë

Diego Longo është trajneri i ri i Flamurtarit, ndërsa parardhësi i tij Marcelo Troisi nuk mundi të përmbushte synimet e klubit. Braziliani duket se nuk...

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Seanca e cila ka nisur prej...

Bogdani: Vendimet e KQZ-së dhe KAS-it të përkohshme, vendos Kolegji Zgjedhor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani thotë se vendimet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), në lidhje...

TË FUNDIT

Trajneri përplaset me gazetarin, Troisi: Duhet të mësosh më shumë

Diego Longo është trajneri i ri i Flamurtarit, ndërsa parardhësi i tij Marcelo Troisi nuk mundi të përmbushte synimet e klubit. Braziliani duket se nuk...

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Seanca e cila ka nisur prej...

Bogdani: Vendimet e KQZ-së dhe KAS-it të përkohshme, vendos Kolegji Zgjedhor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani thotë se vendimet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), në lidhje...

48 orë paraburgim, kreu i federatës së Kosovës përfundon në spital pas arrestimit

Presidenti i federatës së futbollit në Kosovë është arrestuar. Agim Ademi i cili është edhe babai i këngëtarit të njohur Capital T. Sipas raportimit...

Kapet brenda ‘shtëpisë së barit’ në Britani, 2 vite burg për 28-vjeçarin shqiptar

Shqiptari Ardjan Bashkurti është arrestuar në Britani pasi gjurmët e tij të gishtave u gjetën në një ‘shtëpi bari’ ku rriteshin qindra bimë. 28-vjeçari shqiptar...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×