“Fëmijë të plagosur me plumba në kokë”- Detaje nga masakra në shkollën në Beograd

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tronditet kryeqyteti serb, tetë nxënës dhe një punonjës i sigurimit të shkollës, humbën jetën nga sulmi me armë më një shkollë fillore në Beograd.

Euronews Serbia raporton se një nxënës i klasës së shtatë të kësaj shkolle ka hapur zjarr ndaj fëmijëve, personelit të sigurisë, por edhe mësuesve. I mituri ka përdorur si armë për të kryer masakrën armën e babait të tij.

Në Klinikën Universitare të Fëmijëve në Tiršova, në Beograd, janë trajtuar tre fëmijë. Një fëmijë ka lëndime në kokë dhe është dërguar me urgjencë në sallën e operacionit. Dy të tjerët kanë lëndime në gjymtyrë dhe po trajtohen në reanimacion.

- Advertisement -

Një mësuese dhe tre fëmijë të tjerë janë shtruar në Qendrën Emergjente në Beograd dhe të gjithë kanë plagë me armë zjarri në pjesën e gjoksit. Mësuesja e plagosur dhe një fëmijë duhet t’i nënshtrohen menjëherë operacionit, ndërsa dy fëmijë janë në reanimacion.

Të shtënat kanë ndodhur mëngjesin e sotëm dhe policia ka marrë një telefonatë në orën 08:40.

“Policia ka dërguar të gjitha patrullat në dispozicion, ka dalë menjëherë në terren dhe ka arrestuar të miturin e dyshuar, nxënës i klasës së shtatë, i cili siç dyshohet ka qëlluar disa herë nga arma e babait të tij në drejtim të nxënësve dhe sigurisë së kësaj. shkollë”, njoftoi MPB-ja.

 

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...

Lihet në burg Doda, vendimi i gjykatës: Naimi i shkoi te vendi i punës, i bleu armën

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit ndaj Tomë Dodës, personi i katërt i arrestuar për vrasjen e Liridona Ademaj. Doda dyshohet se...

TË FUNDIT

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...

Lihet në burg Doda, vendimi i gjykatës: Naimi i shkoi te vendi i punës, i bleu armën

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit ndaj Tomë Dodës, personi i katërt i arrestuar për vrasjen e Liridona Ademaj. Doda dyshohet se...

Ish-eprori i UÇK merret në pyetje nga Specialja, i bastiset dhe banesa

Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Haxhi Shala, është ftuar të hënën për intervistim nga Gjykata Speciale. Lajmin për Radion Evropa e Lirë e...

Dhuna në derbi| Komisioni i Disiplinës i ndalon hyrjen në stadium 14 tifozëve, emrat

Pas akteve të dhunës që shoqëruan ndeshjen KF Tirana – FK Partizani, e vlefshme për javën e 15-të të kampionatit “Abissnet Superiore”, Komisioni i...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×