Ferdinand Dervishi: Ngjarja e Sarandës ka lidhje me drogën, jo vetëm me pronat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Ferdinand Dervishi tha për emisionin “Review”, se zhdukja e dy personave Leonard Thodhori dhe Fatmir Sulovari alias Fatmir Krasniqi, në Sarandë nuk ka lidhje vetëm me pronat por mund të ketë lidhje edhe me drogën.

Ai tha se i zhdukuri  Leonard Thodhori i njohur si Koçolja, kur fliste në telefon me persona që e kërkonin  përdorte aplikacione që të mos përgjohej, të cilat zakonisht përdoren nga trafikantët.

“Duke parë dëshmitë e shokëve të të zhdukurit, ai fliste me personat që e kërkonin në telefon me aplikacionet që përdoren kryesisht nga trafikantët e drogës, që janë krejtësisht të papërgjueshëm.

- Advertisement -

Zona e Sarandës ka qenë në kufi historik për kalimin e sasive të mëdha të kanabisit. Përderisa këta flisnin me këtë sistem, personat e implikuar në këtë histori, për mendimin tim kanë lidhje edhe me drogën. Të gjithë ishin me biznese të fuqishme dhe të gjithë mbase nuk i justifikojnë dot këto biznese”,-tha Ferdinand Dervishi për Euronews Albania.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të rinjtë perceptojnë më pak korrupsion në vend!

Në analizën e të dhënave të fundit mbi perceptimin e korrupsionit në vendin tonë, rezulton se të rinjtë janë grupmosha që perceptojnë më pak...

Korrupsioni në Shqipëri në nivele maksimale, ja çfarë thonë qytetarët

Barometri në Euronews Albania pasi mati besimin e qytetarëve për SPAK dhe institucioneve të reja të drejtësisë, të cilat rezultuan në nivelet më maksimale,...

Arrestimi i Gëzim Çelës në Kosovë, reagon ministri Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas arrestimit në Kosovë të Gëzim Çëlës, i cili njihej edhe si “baroni” i Fushë Kuqes. Përmes një...

TË FUNDIT

Të rinjtë perceptojnë më pak korrupsion në vend!

Në analizën e të dhënave të fundit mbi perceptimin e korrupsionit në vendin tonë, rezulton se të rinjtë janë grupmosha që perceptojnë më pak...

Korrupsioni në Shqipëri në nivele maksimale, ja çfarë thonë qytetarët

Barometri në Euronews Albania pasi mati besimin e qytetarëve për SPAK dhe institucioneve të reja të drejtësisë, të cilat rezultuan në nivelet më maksimale,...

Arrestimi i Gëzim Çelës në Kosovë, reagon ministri Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas arrestimit në Kosovë të Gëzim Çëlës, i cili njihej edhe si “baroni” i Fushë Kuqes. Përmes një...

Kush është baroni i drogës, dalin fotot si ka ndryshuar Gëzim Çela

Gëzim Çela, i cili njihet si baroni i Fushë-Kuqes, është arrestuar në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të policisë së shtetit. Çela akuzohet për...

“Do t’u presim dy gishtat”-Budina: Kërcënimi që na bënë në protestat e dhjetorit ’90

Rezgjizori Edmond Budina është shprehur se Ramiz Alia i ka kërcënuar iniciatorët për pluralizëm politik e demokraci në atë kohë, dukë thënë se “do...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×