FIFA publikon renditjen e kombëtareve | Brazili në krye, Maroku ngjitet me 11 vende

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

FIFA ka publikuar renditjen e kombëtareve, e cila do të jetë dhe e fundit për vitin 2022. Brazili qëndron në krye edhe pse nuk zhvilloi një kupë bote shumë pozitive, teksa në vendin e dytë janë kampionët e saposhpallur të Argjentinës.

Franca po ashtu është ngjitur me një vend në renditje, ndërsa skuadra e djajve Belgjika ka humbur 2 pozicione.

Zhvillimin më të mirë e kanë pasur skuadra si Kroacia dhe Senegali, ndikuar këtu nga ecuria e tyre në Botëror. Sa i përket Shqipërisë, kuqezinjtë kanë fituar vetëm një pozicion duke u ngjitur të 66-ët , ndërsa Kosova në vendin e 107.

- Advertisement -

Zhgënjim në listë ka qenë dhe kombëtarja e Gjermanisë, e cila ka zbritur në vendin e 14, teksa para tyre qëndrojnë SHBA.

Italia pavarësisht se nuk ishte pjesë e Botërorit është ndër 10 më të mirat, konkretisht e 8-a. Ndër rivalët e kuqezinjve në Europianin e 2024-ës, vendin më të lartë e ka Polonia e pas tyre Republika Çeke.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Vuçiç i tha popullit se Kurti do dëbojë serbët”, avokati: Në protestë dhe kriminelë

Avokati serb, Cedomir Stojkoviç ka komentuar situatën në Veri të Kosovës, e cila është përshkallëzuar. Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi se presidenti...

“Kurti- Vuçiç në një tryezë”, gazetarja: Ja çfarë mund t’i japë fund konflikteve

Gazetarja Arbana Xharo e ftuar në Euronews Albania tha se e vetmja rrugë e cila do të qetësonte situatën në veri të Kosovës do...

Gjendet i vdekur në arë 74-vjeçari në Kuçovë

Një 74-vjeçar nga fshati Kozare në qytetin e Kuçovës është gjetur i vdekur në një arë në këtë fshat. Trupi i tij u gjet pa...

TË FUNDIT

“Vuçiç i tha popullit se Kurti do dëbojë serbët”, avokati: Në protestë dhe kriminelë

Avokati serb, Cedomir Stojkoviç ka komentuar situatën në Veri të Kosovës, e cila është përshkallëzuar. Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi se presidenti...

“Kurti- Vuçiç në një tryezë”, gazetarja: Ja çfarë mund t’i japë fund konflikteve

Gazetarja Arbana Xharo e ftuar në Euronews Albania tha se e vetmja rrugë e cila do të qetësonte situatën në veri të Kosovës do...

Gjendet i vdekur në arë 74-vjeçari në Kuçovë

Një 74-vjeçar nga fshati Kozare në qytetin e Kuçovës është gjetur i vdekur në një arë në këtë fshat. Trupi i tij u gjet pa...

Reagon PDK: Kurti po rrezikon raportet me SHBA-të, të ndryshojë urgjentisht qasjen

Pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës i cili është shprehur se do të mbështesë deri në  fund kryekomunarët e rinj në veri ka reaguar...

Paralajmërimi për protesta, Krrashi: Çfarë duhet të bënte opozita para zgjedhjeve

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS. Në një intervistë për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×