English

Fituesit në Çmimin e Madh të Kanadasë në F1

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Max Verstappen – pati një tjetër javë sfiduese gjatë së cilës la pas besueshmërinë në pistë, problemet elektrike dhe amortizatorët për të marrë fitoren e dytë në katër garat e fundit

- Advertisement -

Lando Norris – kaloi një fundjavë zhgënjyese kur humbi pole position për vetëm 0.021s që megjithatë ishte nisja më e mirë për Mclaren në Kanada prej vitit 2012. Pas garës së kaërt që ndan pozicionet 1-2 me Verstappen, ai është piloti i vetëm që ka marrë pikë në cdo garë këtë sezon.

George Russell – u shfaq autokritik me veten pas vendit të 3’të në Kanada ku siguroi të dytin pole position në karrierë. Megjithatë mund të jetë krenar për të parin të Mercedes për vitin 2024.

Aston Martin – zhvilloi një fundjavë të shkëlqyer kur skuadra e gjelbër dominoi rivalët e Ferrari’t.

Alpine – kishte një pilot të pakënaqur me Esteban Ocon që shprehu keqardhje për urdhërat e skuadrës që i mohuan një pozicion në favor Pierre Gasly. Por në fund francezët janë të kënaqur me të dy pilotët në zonën e pikëve.

Daniel Ricciardo – bëri kritikët të heshtin, përfshi edhe Kampionin e Botës në vitin 1997, Jacques Villeneuve. Australiani u rendit në vendin e 5’të në Provat Zyrtare dhe përfundoi në zonën e pikëve, një dekadë pas fitores së 1’rë në Formula 1.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?