English

Flet babai i banorit të pallatit: Këtu jeton nusja dhe fëmijët, djali është emigrant

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një zjarr masiv ka përfshirë një pallat në zonën e 21 Dhjetorit në Tiranë.

- Advertisement -

Banorët janë evakuuar, ndërsa zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët që ndihmohen nga materiali i polisterolit që është ndërtuar fasada e pallatit dhe era.

Një person që qëndronte jashtë zonës së rrezikut duke parë ecurinë e operacionit për shuarjen e zjarrit tregoi për Euronews Albania se nusja e djalit dhe fëmijët e tyre jetojnë në këtë pallat, ndërsa i biri është emigrant.

Zotëria, i cili vet jetonte në Ndroq, nuk ishte i informuar mbi sigurinë e pallatit, formën e ndërtimit apo nëse kishte shkallë emergjence.

Ndërkaq, njëri prej zjarrfikësve është asfiksuar nga tymi dhe është dashur ndihma e ambulancës për t’i ardhur në ndihmë.

Ka qenë shefi i zjarrfikësve që ka hipur në katin e fundit të pallatit përballë dhe ka ndihmuar me neutralizimin e flakëve, ndërsa operacioni vijon dhe brenda apartamenteve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?