English

Flet demokrati që operoi Ramën, kryeministri: Kur me thanë kush ishte…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Jam këtu së bashku me 5 burra që më hynë në trup”.

- Advertisement -

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të ftuarit e radhës në podcast-in e tij “Flasim” të jenë mjekët që e operuan pak ditë më parë nga apendesiti në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

“Përpara se të largoheshit erdhët tek shtrati dhe më dhatë dorën dhe më thatë ne kemi operuar shumë ministra, zv.ministra, figura publike etj., por fatkeqësisht deri më sot vetëm në spitale private”, iu drejtua Rama, mjekëve.

“Fakti që ju zgjodhët sistemin publik shqiptar, ndër të tjera zgjodhët kirurg që përfaqëson një forcë tjetër politike tregon që në fakt kjo është një pjesë e emancipimit, e rritjes së besimit”, tha mjeku Arben Beqiri

Kreu i qeverisë nuk kurseu as batutat.

“Profesor Gjata erdhi dhe tha kemi me vete dhe një ish-ministër Shëndetësie, unë thashë largqoftë Nard Ndoka”, tha Rama.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×