English

Fluks automjetesh në Kapshticë, emigrantët shqiptarë kthehen në Greqi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këtë të hënë ka nisur largimi i emigrantëve shqiptarë drejt tokës helene. Në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, vihet re një fluks i shtuar i automjeteve të cilat i drejtohen Greqisë pasi kanë kaluar festat e fundvitit në Shqipëri.

- Advertisement -

Sipas të dhënave nga PKK Kapshticë, autoritetet shqiptare punojnë me kapacitete të plota 4 në dalje dhe 3 të tilla në hyrje. Deri më tani nuk raportohet për probleme, përveç faktit që fluksi shkakton radhë dhe pritje.

Ende nuk mund të flasim për fluks të lartë i cili mund të shkaktojë edhe vonesa, megjithatë në pritet të jetë në ditët vijuese që numri i automjeteve të rritet ndjeshëm.

Ndërkohë që ka edhe emigrantë që për të shmangur pritet përdorin PKK Qafë Thanë për të mbrritur në Selanik.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×